Polish English GermanSymbol: 11255
Rosenthal - Tancerka Ursula Deinert - ok.1943r.

Rosenthal - Tancerka Ursula Deinert - ok.1943r.

Projektant: Lore Friedrich-Gronau
Model nr.1714

Figura znanej niemieckiej tancerki Ursuli Deinert uchwyconej przez projektanta w pozie z Czardasza.

"Ursula Deinert (1910 Berlin - 1988 tamże) zyskała sławę w latach trzydziestych, jako tancerka i aktorka filmu niemieckiego. Po II wojnie św. zajęła się choreografią i reżyserią. Pracowała jako pedagog w teatrze Maksyma Gorkiego w Berlinie i tamtejszej Szkole Artystycznej. W 1937 występowała w programie z tańcami narodowymi, z czego zrodził się pomysł na prezentowaną figurę. Pierwszy jej model powstał w 1939 i był eksponowany na Wielkiej Wystawie Sztuki Niemieckiej w Monachium. Znany jest również odlew w brązie."

Figura niebywale ekspresyjna i wyjątkowa w odbiorze.
Zachowana w idealnym stanie bez żadnych uszkodzeń i napraw.

"Lore Fredrich-Gronau (1908 Görlitz - 2002 opactwo Münsterschwarzach) studiowała w latach 1928-34 w Akademii Sztuk Pięknych w Berlinie u prof. Fritza Klimscha. Do roku 1945 mieszkała w Berlinie. W latach 1939-1961 współpracowała z wytwórnią Rosenthala, wykonując figury z żywych modeli - słynnych wówczas aktorek i tancerek - Lilian Harvey, Ursuli Deinert czy sióstr Höpfner. Po wojnie, kiedy jej berlińskie atelier uległo zniszczeniu zamieszkała w Bad Kissingen, a następnie w opactwie Münsterschwarzach (przechodząc na katolicyzm). Poza porcelaną wykonywała rzeźby ceramiczne, terakotowe i brązowe, głównie postacie Marii - samej lub z Dzieciątkiem."

Wymiary:
Wysokość: 35cm / Szerokość: 15x11cm / Podstawa: średnica 11cm
Informacje:
Stan zachowania: bardzo dobry, bez pęknięć i innych uszkodzeń - zobacz zdjęcia
  
Marka/Sygnatura: Rosenthal-Germany / Kunstabteilung-Selb - marka stosowana w 1943r. Sygnatura projektanta wyciskana na cokole: L.FRIDRICH - GRONAU

Wszystkie antyki wysyłamy idealnie zapakowane w dużą ilość folii bąbelkowej, papieru i różnych wypełniaczy. Dodatkowo dla bezpieczeństwa, karton jest umieszczany w drugi karton, a przestrzenie pomiędzy nimi sztywno wypełniamy styropianem lub zwiniętym papierem – taki sposób pakowania idealnie zabezpiecza przesyłkę i amortyzuje ewentualne uderzenia.

Masz dodatkowe pytania, napisz do naszego eksperta - antyki@defanti.pl