Polish English GermanSymbol: R161
HÖCHST – Schwytana flecistka ok.1775r.

HÖCHST – Schwytana flecistka ok.1775r.

Grupa figuralna przedstawiająca, Flecistkę schwytaną przez Panicza.18-wieczna Figurka projektu Johann Peter
Melchior, ręcznie malowana, zachowana w idealnym stanie

HÖCHST –Wikipedia

Założenie fabryki 1746 / Likwidacja 1796

To chronologicznie druga niemiecka wytwórnia po Miśni.
Początkowe wyroby nie były udane gdyż zatrudniony arkanista okazał się zwykłym oszustem i nie był w stanie wyprodukować porcelany.
Dopiero zatrudnienie nowego fachowca z Wiednia pozwoliło na produkcje wysokiej klasy porcelany.
Główną produkcję manufaktury stanowiły figurki i medaliony portretowe.
Kłopoty finansowe doprowadziły do likwidacji manufaktury w 1796 roku.

Johann Peter Melchior –Wikipedia
(ur. 8 marca 1747 w Lintorf koło Ratingen, zm. 13 czerwca 1825 w Nymphenburgu koło Monachium) – niemiecki rzeźbiarz i projektant porcelany.
Od roku 1768 był mistrzem modelarskim w manufakturze porcelany w Höchst am Main (obecnie dzielnica Frankfurtu nad Menem).
W roku 1770 został mianowany nadwornym rzeźbiarzem dworu w Moguncji. Tam poznał Goethego i stworzył medalion z jego portretem.
W latach 1779-1793 był mistrzem modelarstwa w Frankenthal w Palatynacie, w latach 1797-1822 w Nymphenburgu koło Monachium.

Wymiary:
Wysokość 16cm, podstawa 10x8cm.
Informacje:
Stan zachowania: dobry, na spodzie fabryczne pęknięcie (tzw. brandrissie),w 18 wieku piece do wypalania porcelany, nie były jak dzisiaj automatyczne,dokładano do pieca ręcznie, często powodując różnice w temperaturach co powodowało pęknięcia, zazwyczaj podstaw i cokołów.Każdy kolekcjoner zna ten proces i wie że pęknięcie powstaje podczas wypalania, gdyby powstało od uderzenia uszkodzona była by cała figura)
  
Marka/sygnatura : marka stosowana w latach ok. 1765-1796r.

Wszystkie antyki wysyłamy idealnie zapakowane w dużą ilość folii bąbelkowej, papieru i różnych wypełniaczy. Dodatkowo dla bezpieczeństwa, karton jest umieszczany w drugi karton, a przestrzenie pomiędzy nimi sztywno wypełniamy styropianem lub zwiniętym papierem – taki sposób pakowania idealnie zabezpiecza przesyłkę i amortyzuje ewentualne uderzenia.

Masz dodatkowe pytania, napisz do naszego eksperta - antyki@defanti.pl