Polish English GermanSymbol: 11272
Rosenthal - Zestaw 6 talerzy Sanssouci - ok.1943r.
960.00 zł

Rosenthal - Zestaw 6 talerzy Sanssouci - ok.1943r.

Porcelana w kolorze kości słoniowej dekorowana naszkliwną malaturą w scenki rodzajowe o tematyce sielskiej, umieszczoną pośrodku wypukłych reliefów inspirowanych stylistyką rokoko i wnętrzami poczdamskiego pałacu Sanssouci. Krawędzie i reliefy lekko złocone, pomiędzy reliefami umieszczono ręcznie malowane kwiaty.

Porcelanę Sanssouci z kolekcji Rosenthal zaprojektował Karl Bayreuther w 1894 roku. Elegancki serwis był jednym z pierwszych produkowanych w manufakturze Rosenthal. Forma z wyciśniętym ornamentem winorośli nazywana była porcelaną królewską. Inspirowana stylistyką rokoko i wnętrzami poczdamskiego pałacu Sanssouci stała się najczęściej produkowanym serwisem XX wieku.

W roku 1745 Fryderyk Wielki zlecił budowę pałacu Sanssouci pod Poczdamem. Jednocześnie Królewska Manufaktura Porcelany w Berlinie otrzymała polecenie stworzenia odpowiedniej do klimatu budowli zastawy stołowej. W tamtych czasach architekturę budowli i wyposażenie wnętrz postrzegano jako elementy nierozdzielne. Dlatego też porcelana z serwisu stołowego „Starego Fryca” (tak mówią o nim rodacy) otrzymała relief identyczny z rokokową strukturą sufitu w Wielkiej Sali pałacu Sanssouci. W 1894 roku Rosenthal wykupił od berlińskiej KPM prawa autorskie, zobowiązując się do wiernego powielania formy, zdobień i reliefów serwisu Sanssouci . Tak więc mamy okazję cieszyć się niezmiennym pięknem naczyń oraz jadać tak wytwornie, jak to czynił onegdaj sam Fryderyk Wielki w pałacu Sanssouci.

Wymiary:
Średnica talerza: 19,5cm. – kpl. 6 szt
Informacje:
Stan zachowania: idealny, bez pęknięć, rys i innych uszkodzeń - zobacz zdjęcia
  
Marka/Sygnatura: Rosenthal/Selb-Germany, marka stosowana ok.1943r.

Wszystkie antyki wysyłamy idealnie zapakowane w dużą ilość folii bąbelkowej, papieru i różnych wypełniaczy. Dodatkowo dla bezpieczeństwa, karton jest umieszczany w drugi karton, a przestrzenie pomiędzy nimi sztywno wypełniamy styropianem lub zwiniętym papierem – taki sposób pakowania idealnie zabezpiecza przesyłkę i amortyzuje ewentualne uderzenia.

Masz dodatkowe pytania, napisz do naszego eksperta - antyki@defanti.pl